• Odwiedziło nas: 120356

Powitanie jesieni

23 września 2022 r. Stokrotki powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia w przedszkolu królowały kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony.   W tym dniu organizowane były zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswajały sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Dzieci zaprezentowały piosenkę "Jesień" (filmik znajduje się w plikach do pobrania; pod tekstem), wykonały jesienne drzewo oraz pomalowały dużą kolorowankę przedstawiającą Panią Jesień. Ponadto, wspólnie słuchaliśmy muzyki o tematyce jesiennej i to nie tylko takiej dla dzieci w formie piosenek, ale również i muzyki poważnej. Gościł u nas Vivaldi ze swoimi  „Czterema Porami Roku”. Bogaci w wiadomości  o darach Pani Jesieni poszliśmy się sprawdzić w praktyce. Szukaliśmy jej podczas spaceru. Zabawom i harcom nie było końca:)

P.Figura

M.Trepiak