• Odwiedziło nas: 120349

Spotkanie z muzyką

W poniedziałek 26 września Stokrotki uczestniczyły w Spotkaniu z muzyką przeprowadzonym przez instrumentalistów z Filharmonii Lubelskiej  podczas którego poznały instrument dęty drewniany– klarnet.  Dzieci poznały budowę klarnetu: czarę głosową, korpusy: dolny i górny, baryłkę, ustnik a w nim stroik z trzcinki.  Instrument był wykonany z drewna z czarnego hebanu. Wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę „Wlazł kotek na płotek”,  klaskały w rytm granej przez klarnecistę piosenki, następnie tańczyły w rytm muzyki „Polka dziadek”.  Na zakończenie spotkania Panowie zaproponowali dzieciom grę w „Jaka to melodia?”. Wszystkim Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie z pracownikami filharmonii dlatego już zaplanowaliśmy kolejne- koncert bożonarodzeniowy w grudniu.