• Odwiedziło nas: 120412

Mały miś w świecie wielkiej literatury

Siadaj szybko na dywanie – coś pięknego dziś się stanie.

W wielki świat literatury zaprowadzi Ciebie Miś.

W roku szkolnym 2022/23 grupa Stokrotki przystąpiła do międzynarodowego projektu edukacyjnego: "Mały miś w świecie wielkiej literatury" Organizatorem projektu jest Grupa MAC S.A. (właściciel marek MAC Edukacja, MAC Technologie i MAC Dydaktyka), z siedzibą w Kielcach, przy ulicy Witosa 76 przy współpracy z CEBP 24.12 Sp. z o.o. wydawcą miesięcznika Bliżej Przedszkola. Autorem projektu jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Stokrotki wraz z nauczycielami wybrały grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2022/2023 odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Misi otrzymał imię Wojtuś. Projekt zainauguruje czytanie w przedszkolu, a Mały Miś będzie pełnił rolę przewodnika po świecie literatury. Głównym założeniem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Projekt zachęca dorosłych do głośnego czytania dzieciom, przez co wyrabiamy właściwe nawyki czytelnicze, tworzymy warunki do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela, wprowadzamy dziecko w świat literatury a także budzimy zaciekawienie książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną. Przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych, kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego, rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci to tylko niektóre z założeń zmisiowanego projektu.

W ramach projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury dzieci będą brały udział w następujących modułach:
1. Czytamy razem z małym misiem.
2.Emocje w życiu codziennym.
3. Pamiętnik naszej grupy.
4.Zmisiowane zajęcia.
5.Mały miś i zdrowe nawyki.
6.Spacerki literackie.

Stokrotki, przy ogromnej pomocy swoich Rodziców wykonały I moduł projektu, za co otrzymały certyfikat. Obecnie pracujemy nad drugim modułem, w którym rozmawiamy o emocjach i uczymy się je rozpoznawać oraz okazywać.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.