• Odwiedziło nas: 120400

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

„Bajka to magiczny świat – więc wszystkich zapraszamy, zobaczcie postacie z jakimi dzisiaj, w tym wyjątkowym dniu się spotykamy...”

W piątek, 4 listopada Stokrotki obchodziły ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment na to, by przypomnieć sobie część z nich. Wybrana data nie jest jednak przypadkowa, gdyż jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney´. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, często uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia Stokrotki rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, rysowały i kolorowały malowanki. Wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą używając latarki i magicznych obrazków. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudkach przygotowanych specjalnie na tę okazję. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń.