• Odwiedziło nas: 120373

Stokrotki w świecie emocji

W ramach realizacji projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” Stokrotki w dniach 2-8 listopada zrealizowały drugi moduł dotyczący emocji. Dzieci zostały wprowadzone w świat emocji poprzez opowiadania o radości, złości, smutku, strachu i nieśmiałości. Zdobyły umiejętność rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji oraz rozwijania zdolności radzenia sobie z nimi. Dzieci wspólnie z Misiem Wojtusiem oglądały zdjęcia ilustrujące różne emocje, a następnie naśladowały je robiąc odpowiednie miny. Do zabawy wykorzystały również kostkę emocji. Dzieci podświetłały magiczne obrazki, a następnie opowiadały co na nich widzą, określały emocje związane z danym obrazkiem. Barometr uczuć zapoznał dzieci ze skalą naszych codziennych emocji. Każdy sam mógł ocenić, jaki nastrój dzisiaj posiada. Wspólnie zaprojektowaliśmy Kuferek emocji, gdzie można będzie rozładować negatywne emocje. Znalazły się w nim: płyta z muzyką relaksacyjną, ciekawa książka, mikrofon przy użyciu którego możemy śpiewać gdy jesteśmy radośni, gazeta, którą możemy zgnieść lub nawet podrzeć gdy jesteśmy źli oraz folia bąbelkowa, którą możemy pstrykać, gdy się czegoś boimy. Podczas zajęć Stokrotki wysłuchały 5 zmisiowanych opowiadań o emocjach autorstwa Anety Konefał. Zajęcia uświadomiły nam, że wszystkie emocje są ważne, np. złość pozwala nam ustalać granice i potrzeby, ale należy umieć sobie z nią radzić; smutek pozwala dostrzec, co jest cenne; a strach chroni przed zagrożeniami. Stokrotki chętnie brały udział w zabawach pomagających rozpoznawanie uczuć i emocji. Mały Miś Wojtuś pomógł dzieciom w kształtowaniu postaw prospołecznych oraz rozwijaniu inteligencji emocjonalnej.

Zapraszamy do obszernej fotorelacji: