Cała Polska Czyta Dzieciom

Znany pisarz Umberto Eco powiedział kiedyś, że „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. Książka pomaga dorosłym i dzieciom doświadczyć pełni życia. Czytanie wartościowych książek ma same zalety. Nie tylko uczą one i wychowują, ale także bawią. A zabawy naszym przedszkolakom nigdy nie powinno zabraknąć dlatego w ramach akcji „ Cala Polska czyta dzieciom” grupa Stokrotki wspólnie z Rodzicami rozpoczęła cykl spotkań głośnego czytania dzieciom. Głośne czytanie dziecku już od najmłodszych lat kształtuje nawyk czytania przez całe życie. Wspólne czytanie z dzieckiem procentuje również w lepszym budowaniu jego więzi miedzy dorosłym a dzieckiem. Cała akcja polegać będzie na tym, że raz w miesiącu odwiedzać nas będą chętni rodzice, bądź też dziadkowie i będą czytać dzieciom książki. Pierwszą mamą, która zagościła w naszym przedszkolu była p. Katarzyna Nalepa, mama Juliana, która przeczytała dzieciom dwie bajki „Jaś i Małgosia" oraz "Brzydkie kaczątko”. Następnie dzieci pokazały pani Kasi swoje ulubione książki z naszej przedszkolnej czytelni. Pani Katarzynie bardzo dziękujemy i zachęcamy pozostałych rodziców do odwiedzenia nas w naszym przedszkolu w celu głośnego czytania dzieciom.