Wycieczka do piekarni

1 grudnia grupa Pszczółek wyruszyła na wycieczkę do Kraczewic. Tym razem celem była Piekarnia prowadzona przez Tadeusza Zubrzyckiego.

Przedszkolaki dowiedziały się, że piekarnię prowadzi już trzecie pokolenie piekarzy, a pieczywo wypiekane jest w sposób tradycyjny. Dobry chleb potrzebuje tylko czterech składników: mąki, wody, soli i pełnego zakwasu. Gdzie przygotowuje się takie ciasto, dzieci dowiedziały się, zwiedzając piekarnię.

W czasie warsztatów każdy wykonał swoje bułeczki: chałkę, ptaszka, serduszko i ... specjalnie dla nas zaprojektowaną pszczółkę. Na zakończenie, pani prowadząca zajęcia chciała wybrać najlepszego piekarza i piekarkę. Okazało się, że tytuł ten (i słodki piernikowy medal) otrzymują wszyscy, bo najlepsza była cała grupa!

Do domu każdy zabrał ze sobą swoje wypieki! Ciekawe, czy rodzicom będą smakowały? :)